HAVALI HASTA YATAĞI P20

A+b Sistemli boru tipi havalı yatak 12 cm yüksek hücreli olup ventilasyon özellikli modeldir. Havalı Yatak çeşitleri arasında yara önlemeye özellikli olup kan dolaşımı hızlandırır. Terleme ve pullaşmadan meydana gelebilecek yaraları önlemeye yarar. Ventilasyon özelliği ile terlemeyi önler. 7/24 kesintisiz hizmet vermekteyiz.

 • KOD: P20
 • STOK: Var (53 Adet Stok)
 • SİSTEM: A+b Sistem
 • TESLİMAT: İstanbul İçi 1-2 Saat'te Kurulum
 • ÜRETİCİ: İlgi Medikal
 • ÖLÇÜ:90cm * 190cm
 • AĞIRLIK: 10 kg
 • Ventilasyon (havalandırma) özellikli
 • Antidekübit (mikrop barındırmayan) özellikli
 • Motoru sessiz
 • 7/24 saat çalışabilme özelliği
 • 8 cm 19 adet boru hücresi mevcuttur.
 • Borulardan 4'i aktif ventilasyonludur.
 • Hücreler demonte edilebilmektedir.
 • Hücreler 80 kg kaldırma kapasitelidir.
 • Antidekübit özellikli hücrelerdir.

Motor Gücü: 220-230V/HZ dir

Hava Çıkışı : Dakikada 12-14 litre

Güç Tüketimi:  7 W

Sigorta: 1 A

SIKÇA SORULAN SORULAR

Boru tipi havalı yatak modelimiz A+B sistem ile çalışmaktadır. Basınç dağıtma ve geniş bloklarından dolayı iyi derece havalandırma sağlan havalı yatağımız aynı zamanda ventilasyon “hava üfleme” özelliğine sahiptir. Boru tipi havalı yatağımız 3 önemli özelliği vardır.

 1. Yüksek boru ve geniş boru sistemi
 2.  Ventilasyon özelliği
 3.  A+B özelliği

Birinci özelliği olan yüksek boru ve geniş boru özelliği hastalarımızın yatarken üst kısmının basınç dağıtma ve hava alma özelliği Dünya standartlarına göre üretilmiş olup fayda oranı yüksektir.

İkinci özelliği olan ventilasyon ise boruların sağladığı hava alma özelliği haricinde aynı zamanda belirli borulardan “hücre” hava üfleyerek hastamızın sırt kısmının ve kalça kısmının oksijen ile temasını hızlandırmış oluyor.

Üçüncü özelliği olan a+b olan özellik ise hücrelere “boru” sıralı olarak 1 sıraya (a) diğer sıraya (b) diyelim. A’lar şişer ve B’ler sönük. B’ler şişer  A’lar sönük. Bu sistemde vücutta basınç oldukça iyi dağılmaktadır. Yatağımızın özelliği olan basınç dağıtma ve hava aldırma özelliğini yüksek derecede yapmaktadır.

Bir havalı yatağın hastaya fayda sağlayabilmesi için kesinlikle boru tipi, ventilasyon özellikli ve 12 cm yüksek hücreli olması gerekmektedir. Bu ürün tüm kriterleri barındıran bir havalı yataktır. Günde 10 saatten fazla yatış pozisyonunda olan hastaların kullanabileceği ideal ürünlerdendir. 90 kg ve altı kiloya sahip olan hastalara tavsiye edilmektedir. İdeal olan modellerimizdendir.

Bu Ürünümüzü Kiralayabilirsiniz. İstanbul'da havalı yatak kiralamak isteyen müşterilerimizin siparişleri aynı gün 1 ile 3 saat aralığında teslim edilmektedir. Aylık olarak kiralanan ürünler, ilk ay kira ücreti kurulum sırasında nakit almaktayız. Kira süresi dolduğunda müşteri temsilcilerimiz müşterilerimizi aramaktadır, elden yada banka ile ödeme yapabilirsiniz. İstediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz.

Hasta yakınlarının ve hastaların en çok aklına takılan soru, ürünü kiralamalı mıyız? Satın mı almalıyız? Bu sorunun cevabını hastanızın hastalık durumuna ve tedavi sürecine göre değerlendirmelisiniz. Eğer ne kadar süre boyunca ürünü kullanacağınızı bilmiyorsanız, doktorunuza veya müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz. 3 aydan fazla kullanması gerekiyor ise satın almanızı tavsiye ederiz.

Ürün sipariş vermeden önce müşterilerimiz ile bu konu hakkında konuşmaktayız. Genellikle yaşlı olan hastaların tedavi süreci uzun olacağından ürünü satın almak mantıklı olmaktadır. Tedavi sürecinden sonra da, hastanın ürünü kullanması mümkündür. Eğer kısa süreli ameliyat geçiren veya kısa süre yatması gereken orta yaş, genç hastalar içinse hasta yatağı kiralamak daha mantıklı olabilir.

Doktorunuz ile görüşüp 3 veya 4 aydan fazla kullanım ön görülüyorsa, satın almanızı tavsiye ederiz. Uzun süreli kullanımlarda satın alma fiyatını ödemiş olacağınızı göz önünde bulundurmanızı önererek, müşteri temsilcilerimiz ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

 1. İlgi Medikal 2005 yılında kurulmuş olup Türkiye'de hasta karyolası satışı ve hasta yatağı kiralama sistemini uygulayan bir markadır.
 2. Türkiye'de hasta karyolası sistemini başlatan marka olarak, müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmakta, çıkan sorunları pratik şekilde halleden firmadır.
 3.  İmalat, İthalat ve İhracat yapan kurumsal firmadır.
 4.  Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmadır.
 5.  Kurumsal ve profesyonelliği bir arada sunan firmadır.
 6.  Depo sisteminde çalışıp piyasanın en uygun ve en kaliteli ürünlerini sunmaktadır.