HAVALI HASTA YATAĞI P5

Yatak yaraları fazla basınç ile oluşabildiği gibi farklı nedenlerle de oluşmaktadır. Sürtünmenin olması, yüksek vücut sıcaklığının yanı sıra cildin ıslak olması da birkaç neden olarak gösterilmektedir. Normal bir yatak yada visco yatak, basınç dağıtma özelliği yoktur, bunun yanı sıra havalandırma özelliği de yoktur. Fayda ora en az olan baklava tipi havalı yatak bile diğer yataklara bası yarasını daha hızlı iyileştirme özelliğine sahiptir.

 • KOD: P5
 • STOK: Var (15 Adet Stok)
 • TESLİMAT: İstanbul İçi 1-2 Saat'te Kurulum
 • ÜRETİCİ: İlgi Medikal
 • ÖLÇÜ:90cm * 190cm
 • AĞIRLIK: 3.2 kg

Kutunun içerisinde motoru ve havalı yatağı çıkmaktadır. Özel motoru sayesinde Havalı Yatak Baklava Tipi nin içerisi hava ile dolduğundan dolayı hastanın sırtı yatak ile temas etmez. Motoru sayesinde sıra ile şişen özel yapısı sayesinde yatan hastanın sırt havalandırma ve basınç dağıtma yapmaktadır.

 • Boy: 190 cm
 • En: 90 cm
 • Boru Şişme Yüksekliği: 5 cm
 • Ağırlık: 3.2 Kg
 • Taşıma kapasitesi: Max. 70 Kg

Elektrik Gücü: AC 220-240V 005 A

Güç Tüketimi : 2,4 W

Basınç Aralığı : 60-130 Mmhg

Hava Çıkışı : Max 8 LT / dakika

Devir Süresi: 6 dakika

SIKÇA SORULAN SORULAR

Havalı Yatak Baklava Tipi; Düşük oran da basınç dağıtma ve düşük oranda havalandırma sağlamaktadır. Hareketsiz yatan hastalarda sırt, kalça, topuklar, kürek kemikleri ve eklemlerde sürekli aynı kısma basınç uygulanması ve vücudun bu kısımlarının hava ile temasının azalmasından dolayı vücutta yaralar oluşmaktadır. Bu iki faktörün ortadan kalkması için üretilen havalı yataklar arasında en az basınç dağıtan ve en az havalandırma sağlayan modeldir.

Baklava tipi havalı yatakların fayda oranı düşük olsa’da normal yataklar yada visco yataklara çok daha fazla faydalıdır. Normal bir yatak yada visco yatak, basınç dağıtma özelliği yoktur, bunun yanı sıra havalandırma özelliği de yoktur. Fayda ora en az olan baklava tipi havalı yatak bile diğer yataklara bası yarasını daha hızlı iyileştirme özelliğine sahiptir.

Baklava tipi havalı yatak kiralama seçeneği karyola ile birlikte yapılabilmektedir. Sadece baklava tipi havalı yatak kiralama hizmeti vermemekteyiz. İstanbul dışı kiralama hizmetimiz yoktur. İstanbul dışı sadece satış yapmaktayız.

 1. İlgi Medikal 2005 yılında kurulmuş olup Türkiye'de hasta karyolası satışı ve hasta yatağı kiralama sistemini uygulayan bir markadır.
 2. Türkiye'de hasta karyolası sistemini başlatan marka olarak, müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmakta, çıkan sorunları pratik şekilde halleden firmadır.
 3.  İmalat, İthalat ve İhracat yapan kurumsal firmadır.
 4.  Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmadır.
 5.  Kurumsal ve profesyonelliği bir arada sunan firmadır.
 6.  Depo sisteminde çalışıp piyasanın en uygun ve en kaliteli ürünlerini sunmaktadır.